X•RNNRS Tým

Lukáš Pilař

Amatérský ultra běžec, cyklista a horolezec. Se sportem jsem začínal od dětství, kdy jsem pěstoval hlavně turistiku, běh a jízdu na silničním kole, na kterém jsem se pokusil i profesionál ně závodit za Cyklo klub Hranice. Ale než vůbec došlo k závodům, stala se mi dopravní nehoda, jejímž výsledkem byl úraz krční páteře. Od této doby pro mě kolo nepřipadlo v úvahu a tedy jediné vyžití a naplnění sportovní duše bylo v rámci běhu a lezení po horách. Běžecká kariéra začala před čtyřmi lety na Pražském maratonu a už u běhu dokud budu stát na nohách tak zůstanu a chci překonávat stále nové výzvy. Poslední rok díky běžeckého stéreotipu a uvolnění svalu jsem přešel zpátky i na silniční kolo a nově i na bike, ale cyklo vše jen tréninkově a v rámci vylepšení přípravy na ultra běžecké akce.

Hlavním směrem, kterým se nyní ubírám, jsou stále ultra horské běžecké maratony a díky nutné změně tréninku i nově se amatérsky účastním bike maratonů a stále i velmi vysokohorské turistice a lezení.

Honza Ďuk

Jmenuji se Honza Ďuk a celý můj život se točí kolem sportu. Od ranného dědství se věnuji sportu.

Momentálně se věnuji ultra – běhům, jak siničním, tak trailovým. K Ultra-běhům jsem se dostal postupně, přes kratší běžecké závody a triatlony, neustálým hledáním nových možností a výzev. Současně se mi na běhání nejvíce líbí to, že se je neustále pořád kam posouvat a pracovat na sobě.

Vladimír Kasl

Jmenuji se Vladimír Kasl, narodil jsem se v listopadu 1976. Od mala jsem sportoval, asi jako každý hrál fotbal. V pozdějším věku jsem přesedlal na cyklistiku, kdy mne chytlo zejména MTB a to ultramaratony. Vzhledem k tomu, že část tréninků probíhala i na silnici, zkoušel jsem i amatérské silniční závody.

Asi tak před 6 lety, jsem se díky kamarádovi zúčastnil svého prvního maratonu na Kladně a u běhu jsem zůstal.\ Tak před 3 roky jsem díky kamarádovi Lukáši Pilařovi zaběhl svoje první ultra a to Pradědovu 100; 118 kilometrů a 3200 metrů převýšení. Zalíbilo se mi to a u ultra už jsem zůstal.

Od té doby jsem již zaběhl několik horských ultra běhů ať už Pradědovu 100, K100, Loučení apod. Mezi největší úspěchy patří
dělené celkové 6. místo a 2. místo v kategorii v běhu na 24 hodin v Plzni r. 2014, 2. místo na ultra Z Dubče do Dubče, 125km a +2600m (díky mému bloudění byla skutečná vzdálenost 139,5 km) v roce 2016
a celkové 4. místo na MČR v běhu na 24h na Kladně 2016 (197,2 km).

Mezi mé největší cíle patří dostat se v běhu na 24 hodin přes hranici 200 km.

Honza Martyčák

Navigátor týmu.

Pocházím ze sportovně založené rodiny. Už od dětství mě rodiče vedli k různým druhům sportu. Jelikož pocházím z podhůří překrásných Beskyd, tak mezi jedno z vyžití patřila i turistika. K běhání a k pozdějšímu trail runu mě v podstatě přivedl můj dřívější trenér Robin Javorek, kterému v podstatě vděčím, že mi ukázal krásy tohoto sporotvního odvětví.

Samotnému běhu jsem se začal věnovat v léte roku 2008 a jako téměř každý běžec jsem začínal kvůli udržení fyzičky. To se záhy změnilo a nyní je běh nedílná součást mého životního stylu. I když jsem ještě neměl téměř nic naběháno, řakl jsem si, jelikož miluju výzvy, že si dám maraton. To se mi hned další rok povedlo a start PMMu si od té doby nenechám ujít.

Maraton byla sice skvělá zkušenost, ale mi to nestačilo a naskytla se mi možnost zúčastnit se 5 Beskydských Vrcholů, tak jsem po ní sáhl a dodnes toho nelituju, protože zde jsem poprvé opravdu poznal krásu trail ultramaratonu. Jsem moc rád, že svým odhodláním jsem nalákal na běh Hanise, který měl úplné stejné zapálení jako já, proto tvoříme, tak sehranou dvojici.

  • ročník 1989
  • Facebook - Můj profil a kontakt.
  • Behy.cz - Moje běžecké výsledky.

Pavel Blabla

Zdravím. Ke sportu a pravidelnému tréninku jsem se dostal až v 15 letech. Sice bydlím v podhůří Beskyd, ale moje rodina není příliš sportovně založená. Hodně mě pomohl a nabudil kamarád (Milan Waloszek) . Vzal mě sebou lézt na skalky a absolvoval se mnou nějaké ty treky atd . Burcovalo mě hlavně to, že jsem viděl, jak tvrdě a usilovně trénuje. Potom už byla motivace a šlo to samo :D.

Ze začátku mne zaujalo hlavně lezení, kolo a běh byl pro mne jen jako trénink. Následně jsem poznal skupinu lidí, která jezdila po závodech typu 5bv, B7. Takže první závod byl roku 2008 a bylo to 5bv. Začátky byly tvrdé. Hlavně z toho důvodu, že nebyly žádné zkušenosti a fyzička taky nebyla nijak valná. První úspěch se dostavil roku 2010. V tomto roce jsem absolvoval závod B7 s mým velmi dobrým kamarádem Martinem Kohutem. Martin byl zároveň nejmladší účastník. Umístili jsme se na pěkném 10 místě. Taktéž na 5BV 10 místo s Martinem. Můžu říct, že smekám před Martinem, který podal na jeho věk skutečně výborný výkon.

Teď si již nedovedu představit, že bych se nevěnoval závodům, běhu, horolezectví a dalším sportovním aktivitám. Stalo se to součástí mého života.

  • ročník 1992
  • Facebook - Můj FB profil.

Novinky

Více 29. 6. 2017 | Krakonošova Stovka 2017

I přes mírné zdravotní potíže se Vláďa Kasl postavil na start Krakonošovy Stovky. Do cíle už ho však tělo nepustilo.

Více 9. 6. 2017 | 12 hodin ve Stromovce 2017

Nechejte se inspirovat výkonem Vládi Kasla a jeho 115km za 12 hodin v pražské Stromovce.

Více 7. 6. 2017 | Horská výzva Beskydy 2017

Jak si vedli Lukáš Pilař a Honza Ďuk na Horské výzvě v Beskydech a přetavili svou aktuální formu ve vítězství v tomto populárním závodě?