• Umístění: 2. místo za 7:18
  • Oficiální stránky závodu

Reportáž ze závodu

Po minulém roce jsem řekl, že už letos Horskou výzvu nepoběžím. Jen zase obvyklé „nikdy neříkej nikdy“. Teamový kolega Honza Ďuk mě zavolal a zase to jeho, tak co dáme ji? Bude to super. Tedy nechtělo se mi, ale Beskydy miluji, je to má rodná oblast a tedy kývl jsem. Columbia Montrail XRNNRS team odjel si zaběhnout Horskou výzvu do Beskyd.

Samotná horská výzva je super seriál a koncepčně fakt dobře řešen. Jedná se o pět závodů, kdy letos celý seriál startoval v Beskydech v Trojanovicích v amfiteátru nad skokanskými můstky. Trasa vedla přes Velký Javorník - Pindula sedlo - Černou horu - Pod ch.Mír - ch.Mír - Pavlovy louky – na Dolní Bečvu, kde byla občerstvovací stanice. Dále pak cesta pokračovala přes „Na Kamenném - Skalíkova louka – na Pustevny, kde byla druhá občerstvovací stanice a taky i poslední. Cesta pak pokračovala přes Maňáky – ch.Martiňák – Bukovin - Skalíkova louka a zase na Pustevny – poslední občerstvovací stanice, pak cesta pokračovala už jen přes Radegast (socha) – Radhošť – Velká Polana – Černá hora – Pindula(sedlo) a zase na Velký Javorník a do Trojanovic. Celkově tedy 62 km a 2780 m převýšení.

Trasa byla nádherná a člověk si i věřil na úspěch. Něco v nohách mám a hlavně Honza má nepřekonatelnou kondici, dyť byl druhý na MČR na 100 km v Plzni. Počasí bylo ideální, před půlnocí trošku sprchlo a vzduch byl ideální.

Start byl jako obvykle v 23:55 a hned podle plánu jsme s Honzou běželi své a drali jsme se dopředu, jenže místní dvojice z Tobi sportu běžela úplně jinak a nemělo smysl s nimi běžet. Hned od startu jsme se drželi se známým teamem „Medaři“, ale kluci do háje mají fakt lepší seběhy. Ty seběhy nám nejdou. Na první občerstvovačku jsme doběhli spolu s blfanem (dog trekking) na třetím místě v kategorii a rychle pokračovali dále. Kousek nad občerstvovačkou jsme dotáhli Medaře a přeběhli jsme je, zkusili utéct a to se podvedlo, do konce závodu jsme je už neviděli. S Honzou jsme si řekli, že na první nemáme a běžíme si své. Nad třetí občerstvovačkou nám z kopce utekl blfan, prostě náhon na všechny čtyři je lepší. Zase jsme se utvrdili, že běhy z kopce nám prostě nejdou a musíme je pilovat. Na Pustevny jsme se dostali v celku hodně dobře a už tam na nás čekal ambasador Zbyněk Cypra, děkuji Zbyňku, povzbuzení super. Rychle jsme do sebe něco hodili a makali na Radhošť. Z kopce klasika, žádná sláva, ale na Velký Javorník to docela šlo. Pak do cíle, to už byl super běh.

V cíli jsme byli na celkovém 3.místě a na 2.místě v kategorii v čase 7:18. Čas mohl být lepší, ale ty seběhy. To je limit, ne kvůli bolesti, ale nejde to rychleji. Příště budeme lepší.

Spokojenost ale veliká. Bylo to super a určitě s Honzou ještě něco dáme. Pro mě teď bude cíl Krakonošova 100 a hlavně vše dávám na Grossglockner ultra trail. Honza má větší cíl a to Spartatlon, tohle byl jen pro něho výklus.

Jinak do závodu jsme oba šli v botách Columbia Montrail Trans Alps F.K.T. Zase stejné zjištění jako z Jarního Šluknovska - běžel jsem už v hodně značkách, ale toto je jiná třída. Drží perfektně a jsou úžasné, nerad dávám jen chválu, ale tyhle boty si to zaslouží a to samé říká i Honza Ďuk. Mohu jen doporučit a velice děkuji Columbii za možnost v nich běžet. Děkuji.