• Tým: Honza Ďuk
  • Umístění: 2. místo v MČR, 3. místo celkově za 7:37:39
  • Výsledková listina

Reportáž ze závodu

V sobotu 25.3. jsem se postavil na start Mistrovství ČR na 100km. Závod byl tradične v Plzni na 1,5km dlouhém okruhu. Tento závod byl můj první větší cíl v této sezóně. Začal jsem se na něj připravovat již na začátku prosince loňského roku. Nejprve jsem naběhal velké objemy v klidnějším tempu a v průběhu února jsem zapojil delší tempové běhy na 20 až 30km v tempu 4min/km.

Na závod jsem byl, myslím, dobře připravený i odpočatý. V předvečer závodu jsem si psal s Radkem Brunnerem, který mi dal taktické informace. Bohužel sám kvůli zranění běžet nemohl.

Ráno před závodem proběhlo vše v pohodě, jen start byl o něco opožděný. Ihned po startu jsem nasadil předem určené tempo 4 minuty na kilometr, které jsem chtěl držet co nejdéle. Na začátku jsem tedy vyletěl jako střela a začal jsem některé soupeře předbíhat o kola.

Cítil jsem se skvěle až do první krize, která přišla lehce po hranici maratonu okolo 45. kilometru. Pocitově jsem se tak do 55. kilometru trápil, ale poté jsem se opět rozběhl a držel opět slušné tempo, i když 4 min/km mi již držet nešlo.

Přibližně na 70. kilometru mě předběhl vítěz Ondřej Velička. Na 80. kilometru jsem si prožil ještě jednu menší krizičku, ale v pořadí se již nic nezměnilo. Závěr byl jako vždy na morál, ale zvládl jsem držet strojové tempo a doběhl do cíle jsem tak doběhl jako vicemistr ČR. Nejrásnější pocit jsem prožíval cca 200m před cílem a při doběhu.