• Tým: Lukáš, Honza Ďuka
  • Umístění: 3. místo za 7:07
  • Oficiální stránky závodu

Reportáž ze závodu

Před několika lety jsem si po absolvování celého seriálu Horské výzvy s Milanem Mišákem řekl, že už nikdy více. Ale na Pražské 100 jsem minulý rok potkal blázna, Honzu Ďuka a padlo rozhodnutí: „Jdeme na Horskou výzvu“. Zase platí, nikdy neříkej nikdy. Celý seriál Horské výzvy zahrnuje Krušné hory, Beskydy, Jeseníky, Šumavu a na závěr Krkonoše a délka trasy je mezi 60 a 70km. Je to, myslím, vynikající nápad a podporuji ho. Tedy řekli jsme si, jdeme do toho. První závod je v Krušných horách a délka trasy byla 66,5 km a cca 2000 m převýšení.

Jenže letošní rok je pro mě totálně zdravotně prokletý a byl to můj první závod a trénink stál letos totálně za prd. Honza nabušený a naběhané km a já, no radši nemluvit. Ale co už, doplazím to. Start závodu byl v 23:55. Nesnáším tyhle starty. Člověk je ospalý a je noc. Ale nedá se nic dělat.

Zase jako obvykle po odstartování rafani vyběhli v tempu okolo 4 minut na km. Jenže mezi těma bláznama jsme byli i my a nebylo to špatné. Nechápu, běželo se docela dobře. Na občerstvovačce na 15 km jsme drželi krok s prvníma z kategorie muži a sil bylo fakt spousta. Jen ten profil, žádný pořádný kopec a můj krk nemá rád rychlost. Tedy ztráceli jsme ve sbíhání a stoupání nikde.

Na občerstvovačku v Jáchymově jsme doběhli pár minut za první dvojící a to nás ještě více nakoplo. Rychle banán a valili jsme dále. Jenže já jako navigátor jsem si nevšiml odbočky a běželi jsme trasu half. Po 1,5 km a 190 výškových metrech jsme se probudili a valili nazpátek, jenže morál konec a vše bylo špatně. Síla na minimu, neboť v tak rychlém závodu ztratit 20 minut, to je konec dobrého umístění. Sil bylo tolik, ale za blbost se platí.

No na občerstvovačku ve Stráži nad Ohří na 41. kilometru jsme se doplazili bez sil a morálu. Hned nám ale holky řekly, že jsme v kategorii „muži“ na 3. místě. To byla ta správná vzpruha. Hlavně co nás teď čekalo, dlouhý kopec na Klínovec, cca 15km do kopce, nádhera. Tedy rychle jsme zformátovali disky, doplnili chemii od PowerBaru a valili.

Běželo se parádně, jen ten asfalt, ten bral sil. Všude jen asfalt, ale nádherná trasa a příroda. Po doběhu do vesnice Háje už nás čekal jen výběh na Klínovec a seběh do Božího daru. Na Klínovci jsme byli za „chvilku“, sjezdovka stála moc sil a po rychlém občerstvení jsme zase rychle v tempu okolo 4:20min/km běželi do cíle.

3. místo v kategorii „muži“ jsme udrželi a doběhli v celkovém čase 7:07, ale mohlo to být tak min o 15 minut lepší. Jo za blbost se platí, ale i tak to dopadlo dobře, na to jak vypadal začátek sezóny. Nevěřil jsem, že to vůbec mohu uběhnout.

Závod byl nádherný a hlavně počasí bylo super, nádherná noc za svitu měsíce. Ale co je hlavní, mám super parťáka, s kterým jsme se doplňovali a po restartu jsme valili co to dalo. Honzo, moc děkuji. Těším se na další akce, kterých, doufám, bude spousta.