• Složení týmů: Pavel + Zdeněk, Marek + Petr
  • Umístění: 2. místo za 12:42:15, nedokončili
  • Oficiální stránky závodu

Reportáže ze závodu

Do tohoto závodu jsme za XRNNRS složili 2 týmy. První tým s názvem The North Face XRNNRS ve složení Pavel Blabla a Zdeněk Kříž. Druhý tvořili Marek Causidis a Petr Král pod názvem Dynafit Czech/The North Face.

Nejtěžší varianta trasy nazvaná SPORT – FULL měřila 94km s převýšením 5430m. Startovalo se v pátek na náměstí v Třinci, cíl byl na náměstí Frenštátu pod Radhoštěm.

Poté, co jsme se Zdeňkem úspěšně zvládli akreditaci jsme zamířili do nejbližší kavárny, kde proběhla týmová porada. Postupně jsme si na mapě prošli celou trasu a podle aktuálbí startovní listiny zhodnotili soupeře. Oba dobře naladěni a nabuzeni na závod jsme vyrazili na start v Třinci.

Začátek závodu byl plánován na 22:15, ale bohužel byl pořadatelem nakonec posunut až na 22:35. První závodní kilometry byly poměrně rychlé, na Velkém Javorovém jsme byli za 1:02:01h. Na řadu přišel seběh lesními stezkami do Řeky. Trať byla v tomto úseku značena dost chaoticky, ale nakonec se nám podařilo doběhnout do Řeky pod sjezdovku, která byla druhým ostrým stoupáním závodu.

V půli sjezdovky se trasa odkláněla na lesní cestu a pokračovalo se dál v pěkném tempu na Ropici. Tady se začalo mírně trhat startovní pole. Se Zdeňkem jsme si řekli, že závod je dosti dlouhý a nemá cenu se "odpálit" hned na začátku.

Na Morávce jsme drželi průběžné 5. místo a vydali se vzhůru na Travný přes třetí sjezdovku. Z vrcholu Travného následoval seběh do Krásné a stoupání na naši nepřehlédnutelnou Lysou Horu. Zde jsme předběhli Zbyňka Cypru s Tomášem Svobodou, kteří kvůli zranění odstoupili.

Z Lysé dolů jsem pokračovali na občerstvovací stanici v Ostravici, kde jsme dostihli další dvojici. Potěšila mě zpráva, že tito borci závodí v kategorii hobby.

Při odchodu z Ostravice směrem na Smrk jsme zahlédli již osamoceného Marka. Marek nás následně dohnal při seběhu ze Smrku a na občerstvovací stanici v Čeladne jsme již dorazili společně. Zde jsme se od Marka dozvěděli, že jeho parťák musel vinou nevolnosti ze závodu odstoupit.

Mára se občerstvil rychleji. Odběhl o malou chvíli před námi a pokračoval dál na Čertův Mlýn. Při výběhu z občerstvovačky jsme zahlédli další dvě dvojice, které nás začaly dotahovat. Se Zdeňkem jsme do toho začali šlapat.

Na Čertově Mlýně nás povzbudila informace, že na průběžně druhou dvojici ztrácíme jen 7 minut, které jsme následně stáhli ještě před kontrolou na Pustevnách. Tohle mě neskutečně nakoplo, tempo se zvýšilo a další bod trasy Raztoku jsme proběhli jako nic.

Na Radhošť bylo dosti dlouhé stoupání, ale v hlavě mi už probleskávalo, že tuhle pozici nechci za žádnou cenu pustit. Poslední občerstvovací stanice byla na Pindule. Zdeněk si pochutnával na salámu a škvarkách, ale já raději ne :-D.

Při stoupání na poslední vrchol závodu Velký Javorník přišla na mě menší krize. Naštěstí Zdenda mi na vrchol fantasticky pomohl. Moc si toho vážím. Čekalo nás už jen závěrečné sešoupnutí do cíle. Nakonec to ještě byly nervy, protože na posledních třech kilometrech nás dotáhl ještě jeden tým.

Závěrečných 1500m byl očistec :-D Doslova sprint pro 2. místo. Zdeněk mě neskutečně burcoval! Děkuji!

V cíli jsme se potkali s Markem, kam bohužel jen mimo oficiální výsledky doběhl osamocen v druhém nejlepším čase závodu 12:30:00. Celkové 2. místo v MČR a 2. místo v kategorii 40 až 50 let tak časem 12:42:15 připadlo nám se Zdeňkem.

Závěrem bychom chtěli poděkovat našim sponzorům, kteří nás podporovali, a všem, kteří nám fandili. Velký dík patří společnosti The North Face za poskytnuté vybavení.

Pavel

Na tento závod jsem se velice těšil. A protože je B7 závod dvojic, startovali jsme s kamarádem, parťákem Petrem Králem.

Začínalo se v Třinci na náměstí. Odtud se celé závodní pole vydalo na Javorový. Za jeho vrcholem následoval seběh dolů do Řeky. S Petrem jsme až sem stále běželi v pozadí čelní skupiny.

Bohužel při výstupu na Ropici nastal první problém, Petrovi začalo být nevolno, museli jsme zpomalit a na občerstvovačku na Morávku tak dorazili s mírnou ztrátou.

Následné stoupání na Travný byl zlom. Petrovi bylo hůř a hůř, došlo i na zvracení. Sice jsme ještě nějakým způsobem doběhli dolů na Krásnou, ale tady musel Petr ze závodu odstoupit, nemělo smysl, aby se dál takzo trápil.

Já se ale cítil velice dobře, a tak jsem, již mimo závod, sám pokračoval na Lysou horu. Trochu jsem i zrychlil tempo a předběhl pár dvojic.

Na občerstvovací stanici v Ostravici jsem nepohrdl teplou polévkou, vzal si trochu vody, trochu ovoce a vyrazil na Smrk. Neustále jsem zrychloval, a tak, když jsem sbíhal se Smrku, jsem dostihl i Zdendu s Pavlem. Ve společném seběhu na Čeladnou jsem jim řekl, co se stalo.

Z Čeladné jsem vyrazil před klukama a běžel zase sám. Podařilo se mi zase ještě o něco zrychlit, a tak jsem někde před Tanečnicí předběhl v té době druhý tým celého závodu.

Na Pustevnách byla druhá polévka. Když jsem ji dojídal, doběhl na občerstovačku i nový druhý tým, byli to Pavel se Zdeňkem. Řekl jsem jim jen, že už to nesmí pustit, a běžel si dál svůj závod mimo závod.

Dolů do Ráztoky i zpátky nahoru na Radhošť to uteklo velice rychle, takže na poslední občerstvovačce na Pinduli jsem se ocitl co nevidět. Zbýval už jen poslední kopec, kterým byl Javorník. Běžel jsem. Byl jsem na tom tak dobře, že jsem mohl běžet i do kopce.

Následoval už jen seběh do Frenštátu a to už si člověk užívá, i když ví, že nebude v oficiální výsledkové listině. Byl jsem naprosto spokojený sám se sebou a se svým výkonem. Věděl jsem, že dneska to byl můj velký den. Škoda jen, že jsem tam byl sám, Bohužel to, že Petra zradil žaludek, se může stát každému.

Do cíle jsem doběhl v druhém nejrychlejším čase 12:31:44, ale bohužel, na bednu to dnes nestačilo :-) Děkuji všem za podporu!