Horská výzva Krušné hory 2014

Reportáž ze závodu

Třetí závod seriálu Horské Výzvy startoval v nádherném prostředí Krušnohorského Božího Daru. Vítězové z předchozích dvou závodů zde nestartovali, a tak jsme tedy chtěli vylepšit dvě 3. místa z Jeseníků a Šumavy. To se nám nakonec povedlo, a na třiašedesáti kilometrové trati jsme dokázali zvítězit v čase 6:11:53 hod.

Do krásného horského městečka Boží Dar jsme dorazili už v pátečních odpoledních hodinách, takže jsme se stihli v klidu ubytovat, zaregistrovat, podívat se na zápasy fotbalového MS v Brazílii, a hlavně po náročné cestě si pořádně odpočinout v podobě vydatného spánku. Závod tentokrát začínal přesně o půlnoci, kolem 23:00 jsme si tedy začali chystat všechny potřebné věci, abychom jsme se stihli zhruba 15 minut před startem rozklusat a pořádně se protáhnout.

Trasa závodu začínala v samém centru Božího Daru. Dále pak vedla kolem Božídarského Špičáku, Mrtvého rybníku na Hřebečnou, kolem Lesíku háj, přes Abertamy na Plešivec a dále do Jáchymova a přes Krásný Les, Stráž nad Ohří, Srní, kolem Vysoké Seče přes Klínovec zpátky do cílového Božího Daru.

Hned od prvních kilometrů jsme nasadili poměrně rychlé tempo a vypracovali jsme si asi minutový náskok. Ovšem vinou menšího bloudění jsme o něj přišli ještě před první občerstvovací stanicí na Hřebečné (10km). Do konce závodu se to ještě několikrát opakovalo. Takřka celý závod jsme běželi společně s druhým týmem ve složení Tomáš Bystřický, Marek Kittel. Sice jsme do jakéhokoliv menšího stoupání pokaždé alespoň o kousek poodskočili, ale vlastními chybami a neúplně dokonalým značením jsme náskok pokaždé ihned ztratili.

Na druhou (Jáchymov 26km) i třetí kontrolu (Stráž nad Ohří 40km) jsme dorazili bok po boku s druhým týmem, ale cca od 45km jsme zvolili rychlejší tempo, a na našich soupeřích bylo vidět, že jim postupně docházejí síly. Znovu jsme si vytvořili náskok, o který jsme už do konce závodu nepřišli. Naši konkurenti se k nám sice ještě jednou přiblížili, ale opět jsme zrychlili, a náskok už jen postupně navyšovali.

Na Klínovec, kde byla poslední občerstvovací stanice a také kontrola (59km), jsme doslova vyletěli, a když za námi v dáli nikdo nebyl, tak trochu jsme tušili, že už je hotovo. V naprosté euforii, kdy se člověku honí spoustu krásných myšlenek, jsme seběhli dolů na Boží Dar na prvním místě v čase 6:11:53 hod.

V cíli to byly moc krásné pocity, velká radost z vítězství a výsledného času. Strašně moc jsme tady chtěli vyhrát, ale nebylo to vůbec snadné. Na naše poměry to bylo až moc běžecké, vyhovovalo by nám větší převýšení. Nicmén byl to super závod, v krásném horském prostředí Krušných hor, který jsme si velmi užili, a nakonec proměnili ve vítězství, za které jsme velice rádi.

Děkujeme za podporu všem partnerům, a firmě The North Face za poskytnuté vybavení.

Marek

Napsali o nás

Výsledky desítky nejrychlejších týmů

Pořadí Tým Cílový čas
1. The North Face XRNNRS
Marek Causidis, Pavel Blabla
6:11:56
2. Rockpoint / Salomon
Tomáš Bystřický, Marek Kittel
6:15:52
3. Krušnoborci
Michal Tošner, Tomáš Kamaryt
6:42:40
4. Nicotrans a.s.
Jan Frnka, Jakub Honner
6:46:02
5. Strakoničtí Dudáci
Jindra Králík, Petr Dvořák
6:58:32
6. xfatul
Jakub Hendrych, Tomáš Zdvihal
7:15:07
7. Aminy
Milan Beneš, Vít Pučálek
7:24:22
8. EPO-EPO Survival/SMT
Ondřej Kutiš, Hana Krajníková
7:32:50
9. Horo Team
Jan Krupička, Romana Lubinová
7:40:06
10. KESBUK
Kristína Obručová, Václav Utinek
7:48:19

Fotografie