• Složení týmu: Pavel, Lukáš
  • Umístění: Pavel celkově 4. místo a 1. místo v kategoriii za 4:28:36, Lukáš celkově 24. za 4:56:55
  • Oficiální stránky závodu

O závodě

Běžecká sezóna je v plném proudu a team The North Face XRNNRS se v účasti Pavel Blabla a Lukáš Pilař zúčastnili závodu Valašský Hrb. Závod se konal 31.5 2014 start i cíl závodu byl u horského hotelu Vsacký Cáb. Start závodu byl stanoven na 10:00. Délka závodu byla cca 51 Km s převýšením 1710 m.

Očima Pavla

Při cestě k hotelu nás potkaly menší problémy. Ne vždy je dobře se spoléhat na GPS v telefonu :-D (někdy si plete cestu pro auto s turistickou). Naštěstí jsme cestu našli a úspěšně dorazili na start. Před závodem jsem si stanovil jasný cíl - co nejlépe se umístit v celkovém pořadí a být na bedně ve své kategorii :)

Hned po startu bylo nasazeno ostré tempo a já hned věděl, že tento závod bude probíhat podobně, jako Střecha světa. Od startu až do cíle na maximum.

Do půlky závodu se mi dařilo držet dělené 2.-3. místo. Hned předem říkám, že 1. místo nebylo vůbec reálné, takovému tempu nešlo stačit. Tedy po otočce v půli závodu jsem držel 3. místo v celkovém pořadí. Na druhého jsem už pomalu začal ztrácet, neboť začal stupňovat své tempo, a já se ještě nechtěl úplně odvařit. Takže jsem zvolil své tempo a pokračoval dál.

Následně mě začal dohánět Radim Kasalík. Tak 5 km jsme běželi spolu a pak se mi povedlo mu utéct asi tak o minutu. Své tempo jsem držel a snažil se jej stupňovat. Cesta zpět do cíle po otočce mi přišla nekonečná! Přibližně 5 km před cílem jsem začal pociťovat nástup křečí. Na řadu tedy přišel Magnesium Liquid od Powerbaru.

Můžu říci, že mě částečně zachránil. Ale i přesto se mi nepodařilo udržet celkové 3. místo. Cca 3 km před cílem mě doběhl Radim Kasalík a já už nebyl schopen zrychlit natolik, abych se jej chytil a zrychlil s ním. V hlavě mi problesko: "No nic, 3. už celkový nebudu, doběhnu si tedy pro 1. místo ve své kategorii.“ Jenže to jsem vůbec nevěděl, že Radim mi s sebou na zádech dovezl dva kluky, kteří byli v mé věkové kategorii. Jeden mě 200m před cílem předběhl. Neváhal jsem ani vteřinu, a ze všech posledních sil nasadil sprint do cíle :-D.

Tento tah vyšel. O 10 vteřin jsem porazil druhého v mé kategorii a třetího přibližně o minutu. Opravdu můžu říci, finiš závodu se vším všudy. Po doběhu do cíle jsem padl na zem a křeče jsem měl v obou stehnech současně. Ale za ten pocit to stálo.

Můj čas v cíli 4:28:36 v celkovém pořadí 4. místo a v kategorii 18-29 let 1. místo. Z výsledku mám velikou radost. Příští rok se budu snažit svůj čas vylepšit, ať to vyjde na tu bednu i v tom celkovém hodnocení.

Očima Lukáše

Do závodu jsem šel jako Pavel s určitým cílem. Jenže v mém podání byl velice rozdílný vlivem mé účasti na survivalu minulý víkend, který mě stál fakt nějak moc sil. Cíl byl jasný, doběhnout a dostat se do první dvacky v kategorii a hlavně dostat se pod pět hodin. Jedná se o rychlý závod, který mně díky páteři nesvědčí, ale vždy do takové akce jdu. Je to 50 km a kopce, to mám rád.

Tedy vyběhl jsem s Pavlem ve velice ostrém tempu, ale hned po pár km jsem rozhodl, že na takové blbosti jsem už asi starej a běžel jsem své. Po rovince a s kopce jsem ztrácel, ale do kopce, to je moje. Tam žiju, to mám rád, vždy na plno a nejvíc jsem se vyžil v běhu na Vysokou, to byla nádhera.

Do otočky pod Třeštíkem vše ok, tempo parádní a spokojenost. Pak ale nohy ztěžkly a začal jsem valit Power Gel od Power baru, až to naštěstí odeznělo. Zhruba 5 km před Soláněm jsem potkal osamoceného běžce, Davida Flaše, a s ním jsem běžel až do konce. Deset km před cílem jsme nasadili stíhací tempo a běželo se parádně, ale pár metrů před cílem, klasika, křeče, hlavně Davide děkuji, perfektní spolupráce a běh. Rád si znova s tebou zaběhnu.

V cíli jsem byl za 4 hodiny 56 minut na 24. místě (Do pondělí jsem byl na 23. místě :)) a v kategorii na 13. místě. Tedy cíl byl splněn a jsem velice spokojen.

Závěrem bychom oba chtěli poděkovat pořadateli závodu za nádherný závod. Ale hlavní dík patří především firmě The North Face za poskytnuté vybavení a všem ostatním našim sponzorům.