Horská výzva Šumava 2014

Reportáž ze závodu

Na Šumavu jsme s parťákem Markem Causidisem dorazili okolo 19:00. Do startu tudíž zbývalo dostatek času, abychom si po dlouhé cestě měli čas i odpočinout. Po příjezdu do prostoru startu/cíle proběhla registrace. Následně odpočinek v místním penzionu, kde jsme zalezli oba do postele. Krásný to pocit po 6h jízdy v autě. Marek během chvilky usnul, ale u mě to klasicky nešlo :-D. V hlavě jsem už závodil. Motivace byla velká.

Závod začal stejně, jako v Jeseníkách v 23:55. Hned po startu bylo nastaveno velmi vysoké tempo. V čele se udržely tedy pouze 4. týmy. Už na první kontrole (Hamry) poodběhl 1. tým ve složení Vojtěch Krajíček s Martinem Střelkou a začala stíhačka za nimi. Tempo bylo velmi vysoké a odpovídal tomu i čas na druhé kontrole (Oldřichovice) 2:20h.

S Markem jsme se shodli, že necháme Zdeňka Kříže z teamu The North Face a ještě jeden tým běžet své tempo a my si půjdeme také své. Bylo to příliš rychle, s Markem jsme začali pociťovat únavu z předchozího závodu, který jsme absolvovali minulý víkend. Průběžně jsme byli tedy čtvrtí, ale v žádném případě jsme neskládali zbraně. Doufali jsme, že takové tempo průběžně 3. kluci nevydrží. Také že nevydrželi a my jsme na 3. kontrole už byli před nimi. Podařilo se nám je předběhnou v kopci, které nám vyhovují a cítíme se v nich velmi dobře. Marka jsem si cvakl a gumu a šli jsme své tempo. Při doběhu na 3. kontrolu mi zase pomohl Marek skvělá spolupráce i komunikace. Takhle má fungovat team!

Třetí kontrolu (Hojsovu Stráž) jsme zvládli velmi rychle a pokrčovali dál. Hned po odběhnutí z třetí kontroly přišla malá chyba v mapování, ale vše bylo napraveno a my pokračovali dále. Byla to nepozornost. Pokračovali jsme ve svém tempu a hlídali si umístění.

Následovaly kopce, které nám seděli. Jako jediní z čela jsme měli trekové hole, které nám velmi pomohly. Sice na rovinách byly k ničemu, ale v kopcích byly velmi účinné. Ze třetí kontroly na čvrtou kontrolu nám to přišlo „nekonečné“. Asfaltu bylo opravdu hodně. Nohy trpěly a my se už nemohli dočkat čvrté kontroly (Javorná), kde nás čekala cola na doplnění energie.

Od poslední kontroly už byla ve vzduchu cítit euforie z toho, že skončíme opět na 3. místě jako v Jeseníkách. Opravdu jsme si užívali přírody a východu slunce. Věděli jsme, že první team a Zdeněk Kříž team (The North Face) jsou už hodně před námi. Nebyl důvod se už přepínat. Cíl byl jasný udržet pozici a užít si doběh do cíle.

Poslední seběh pod lanovkou byl naprosto uvolněný s Markem jsme si sdělovali dojmy ze závodu. Po protnutí cílové pásky jsme byli spokojeni s výkonem v závodě. Celková komunikace s Markem v závodě byla výborná. Vzájemná podpora, motivace vše fungovalo. Závod byl velmi těžký. Hlavně asfaltu bylo hrozně moc. Nohy ke konci stávkovaly. Marka bolel kotník a mě braly stehna, ale to už k takovým závodům patří. Pěkný závod v krásné přírodě.

Náš čas v cíli 7:37:34 na konečném 3. místě.

Závěrem bych chtěl poděkovat firmě The North Face za poskytnuté vybavení. Je pro nás nepostradatelné. Velmi si vážíme vzájemné spolupráce.