Horská výzva Krkonoše 2013

Reportáž ze závodu

Vše jednou musí skončit a tak i série Horské výzvy. Na začátku roku jsme s Milanem řekli, že zkusíme zaběhnout celý seriál Horské výzvy, tedy Jeseníky, Šumava a Krkonoše. První dva jsme zvládli a chyběl nám jen poslední závod, který nás zavedl do oblíbených Krkonoš. Oproti minulému roku trasa doznala několik změn, hlavně, neběžela se Sněžka, což mě hodně mrzelo, máme s Milanem kopce rádi a na tento jsme se těšili. Pak nastala ještě jedna změna, kdy trasa vedla bokem Liščí hory. Tato poslední změna myslím, měla hodně devastující účinky na startovní pole, hodně asfaltu a nekonečné. Celkově závod měřil 68,8km a cca 3000m převýšení.

Do závodu jsme s Milanem šli, že obhájíme celkově v seriálu první desítku, tak jsme i běželi. Počasí bylo nádherné, přes noc nad deset stupňů, žádný vítr, prostě prokletí z minulých závodů už asi fakt skončilo a mimo Horskou výzvu v Jeseníkách máme jen krásné počasí, nádhera. Uvidíme na TDS ve Francii.

Závod odstartoval ve 23:30, zase celý v noci, ale nyní pořadatelé, děkuji za ten čas. Běžet v tom horku, strašné, všechny obdivuji, co běželi už za světla po hřebenu a po asfaltce. Do cíle jsme doběhli v čase 8 hodin a 23 minut na 7. místě v kategorii a na celkovém 8. místě. Po doběhnutí jsem musel zase sklonit hlavu před kolegou Milanem Mišákem, kurnik běžet s nim to je prostě paráda, když mě hlava vypoví službu, plácne něco a je mi zase dobře, perfektně se taháme. Milane, děkuji za to, že mohu běhat s tebou. V cíli jsme se oba cítili až nějak moc dobře, měl jsem strach, že se projeví NTS, kterou jsme běželi před 14 dny, ale nic. Tělo už asi rezignovalo :-)

Co na závěr. Trasa byla zajímavá, jen posledních 20km bylo fakt nekonečných. Hlavně závěr nás nebavil a na chvilku vypověděla službu hlava, naštěstí se to spravilo a zase jsme brutálně zafinišovali, kdy na posledních 5km jsem měl na hodinkách 4:10 minut na kilometr, prostě paráda, zase jsme se s Milanem vyburcovali. Závod byl ale krásný, musím jen říct, že na mě zapůsobil nejen pozitivně krásou přírody, ale i velice negativně až mi bylo z toho smutno. Člověk si uvědomil, že určitým osobám by měli doopravdy urazit pazoury, nějaké individua přeznačili část cesty a otočili šipky. Tito lidé si neuvědomují, že tělo má při takové akci toho dost a kufrování bere strašně moc sil a hlavně psychických. Nechápu to, co z toho mají a lituji kluky a páry co zabloudili.

Nějak jsme ani nedoufali, že se umístíme celkově v seriálu někde výše a tak jsme spokojeni odjeli domů, neboť jsme věděli, že první desítka je naše, naprostá spokojenost. Jo, nikdy neříkej nikdy a hlavně nedělej brzké závěry. Po dojetí domů najednou sms od Boženky Kováčové „celkově jste skončili na 2. místě jak v kategorii tak absolutně“. Tomu jsem nevěřil a volám a fakt. Hrozně mě to v prvním okamžiku zamrzelo, neboť užít si tu atmosféru a být na bedně to je sen. Jo organizátoři mohli v době výpočetní techniky vědět, kolikátí jsme, když jsme ve dvanáct odjížděli a v cíli už bylo pěkně dost párů. Nedá se nic dělat.

No a co dál, vše co jsme dosud běželi, tak byla příprava na běh ve Francii, tedy TDS na konci srpna. Jo máme před tímto závodem respekt a i obavy, 119km a přes 7000m převýšení, no děs. Uvidíme.

Lukáš

Výsledková listina

PořadíTýmČlenovéČas
1JulboWay - ScottStanislav Najvert
Tomáš Svoboda
7:16:10
2Salomon-SuuntoPavel Štryncl
Jaroslav Balatka
7:28:02
3SANASPORT WARMTEACE- VLČÍ DŮL RYZÍ EXTRÉVáclav Král
Pavel Paloncý
7:34:06
4OLIMP-IONICIMíla Rousek
Radek Davídek
7:49:31
5HSK BeneckoMatěj Kubina
Karel Janata
7:56:58
6THE NORTH FACE TEST TEAM ŠP. MLÝNZdeněk Kříž
Matěj Švec
8:07:13
7UšáciAdam Krutiš
8:13:24
8SANASPORT TEAM / ELEVENT TEST TEAMLukáš Pilař
Milan Mišák
8:23:40
9Salomon - Suunto / EPOBarbora Válková
Petr Paseka
8:24:24
10Hudy sport JABLONECVladimír Šáfr
Radek Linhart
8:36:09

Trasa

Prohlédněte si trasu závodu.

Fotografie