Horská Výzva Krkonoše 2012

Aby toho letos nebylo moc, tedy ultra běhů, dostal jsem ve středu geniální nápad běžet Horskou výzvu Krkonoše - 65 km a cca 3000 m převýšení. Jenže mělo to háček, byl to závod dvojic a neměl jsem spoluběžce. Tak jsem poprvé využil služeb facebooku a kamarádů. Hle, za hodinku email a v něm dopis od nějakého Milana Mišáka, dle stránek behy.cz, ještě větší blázen než já, že by to se mnou běžel. Znělo to dobře, tak jsem kývl a v pátek jsme se potkali na startu. Hned musím říct, že běžet s Milanem bylo to nejlepší, co mě mohlo potkat.

Start závodu byl stanoven na 23:55, hrozný čas, kdo může v tuto dobu běžet? Ale díky slibovanému počasí, které fakt nastalo a bylo mnohem horší, byl start nakonec stanovený dobře.

Startovalo se ve Špindlerově mlýně a trasa vedla na Horní Mísečky, Dolní Mísečky, Třídomí, Dvoračky, Labská bouda, Špindlerův mlýn, kolem Luční boudy na Sněžku, Velkou Úpu, Liščí horu a cíl byl zase ve Špindlerově mlýnu. Trasa byla překrásná, samé kopce, které mám rád, jen to počasí, to tedy bylo v pravdě hodně extrémní.

Začalo to lehkým deštíkem, který se pod Luční boudou změnil v průtržku a pokračoval na lehké sněžení (ve formě krupice) na Sněžce a vše bylo doprovázeno trochu silnějším větrem a teplotou blízko bodu mrazu, v létě? Prostě nádherné počasí, které myslím zapříčinilo tak ve finále rychlý náš čas. Na Sněžce jsme byly všeci tak zmrzlí, že bylo velice těžké zadržet třes a drkot zubou, nádherná muzika. Ale rozmrznout se doopravdy povedlo až ve sprše v cíly. Hodně velká poklona ženám, že to zvládly a přežili. Před Sněžkou jsme byly všeci totálně promočení a pak ta zima, no úžasný zážitek. Celá trasa závodu byla, jak jsem říkal překrásná a běh s kolegou byl o samém hecování tipu „ dyť to máme za pár“ (30 km před cílem), nádhera.

Jen musím říct na účet pořadatelů, že není problém sem tam nakreslit šipky na asfalt, předešlo by se tím bloudění, které nás potkalo kolem Labskou boudy a ztráty tak 30 minut. Jinak vše bylo označené dobře až na pár problémových míst, ale to se podá. Celou délku trasy jsme se ale těšili na finiš, ten byl ve formě seběhu kousku červené sjezdovky, mokrá tráva, krásná skluzavka, ale nejen v závěru mé Inov-8 Rocklite 295 od kluků ze SANASPORT nezklamali a drželi a drželi.

Cílovou bránou jsme prošli v čase 8:20 minut na šestém místě se ztrátou 59 minut na vítěznou dvojici. Velké překvapení a nikdo z nás to nečekal. Hlavně celý závod nenastala žádná krizovka a beželo se perfektně, bylo to dáno hlavně úžasným spoluběžcem, který mi naprosto sedl, byla pocta s Milanem běžet. Je pravda, že do dalšího závodu nechcu, co se týče výživy ani za nic vidět potvorstva typu energetický gel a iontový nápoj, stačilo. Jen je to potřeba a musí se to vydržet. Celkem závod doběhlo 80 párů. Závod mohu jen doporučit, běží se nádhernou krajinou, v noci jsou nádherné výhledy :), ale je poněkud zvlněný, sem tam nějaký ten kopeček :).

Na závod jsem zase použil mé osvědčené Inove-8 Rocklite 295 od kluků ze SANASPORTu a nezklamaly. Na mokré skále drží jak přibité, na trávě nekloužou a vzdálenost je pro ně ideální. Jak jsem dříve psal, nad 70 km už bolí díky tvrdosti bot spodek nohy. V tomto závodě nic takového nenastalo. Celkově zase musím, ať chcu nebo nechcu, říct, „pro běhání jen a jen doporučuji“.

Dle výsledků má forma stoupá, asi změna tréninku díky vložené jízdě na DURATECu, začíná působit. Uvidí se na Beskydské 7 a v závěru roku na Pražské 100. Jen tělo už začíná říkat vykašli se na to, ale nějak nespolupracuje s hlavou, která říká ještě dva závody.