• Datum konání: 2. června 2012
  • Složení týmu: Lukáš
  • Umístění: 12. místo celkově, 4. místo v kategorii
  • Oficiální stránky závodu

Dne 2. 6. 2012 jsem dostal zase jeden dobréj nápad a zúčastnil se extrémního mezinárodního závodu Silva Nortica Run 103 km v Novohradských horách. Někdy má člověk zvláštní nápady jak se zlikvidovat, ale to jsme mi běžci. Tedy v 5:30 jsem stál na náměstí v Horní stropnici se 65 závodníky v krásném chladném počasí s předzvěstí deštivé předpovědi, která se naprosto nevyplnila. Na startu jsem zase, jako obvykle potkal mnoho známých tváří a hlavně Michala Dobiaše z Trailpointu a s ním jsem s přestávkami běžel cca 50 km. Pro závod jsem si vzal radši osvědčené Inove 8 Road X 255 od společnosti SANASPORT, což byla super volba díky povrchu trasy závodu i když jsou hodně tvrdé a bolely spodní strany nohy, ale byly super.

Závod začal nečekaně rychle, spíš by se dalo říct ve stylu půl maratonu a taky tomu odpovídal mezi čas na 21 km – čas 1:38. No tedy, podíval jsem se na Michala a na 25 km padlo rozhodnutí zvolnit. Naštěstí začal běh z Horní Stropnice na Dobrou vodu, který byl nejstrmější v celém běhu, a pěkně se malinko zvolnilo a i malinko bloudilo. Jo kluci z organizačního výboru posekali běžecký pás v louce, jenže zemědělci posekali večer celou louku, nemohli jsme najít trasu J. Jenže stejně po vyběhnutí na Dobrou vodu zase začaly dostihy a dá se říct, že to tak vydrželo až do cíle a celou dobu jsem běžel cca 5 min na km. Běželo se nádhernou krajinou Novohradských hor a i přes velkou rychlost a vzdálenost se člověk kochal a kochal, nádherná krajina. Tento závod nebyl jako ultra akce, kterých jsem se zúčastnil, každých cca 5 km byly občerstvovací stanice se sýrem, gelem, kolou a hlavně pivkem, které pak po různých nedobrých sladkých blivajsech zpravilo rozhádaný žaludek. Každých 5 km byly na trase označeny velkou cedulí, což ve výších kilometrech bylo hodně deprimující, neboť nevím, co se stalo, i když jsem běžel stéjně rychle tak posledních 20 km bylo pocitově skoro nekonečných. Trasa posledních 15 km, dle dívky na občerstvovačce z 85 km, měla vést jen lehce zvlněným terénem. No rád bych ji znova viděl, neboť ty tři poslední kopce a hlavně ten poslední to běžela jen hlava, hrozný kopec a nekonečný. Po výběhu na poslední kopec už byla jen táhla asfaltka z dolů až do Horní Stropnice, kde byl cíl. V rámci posledních 300 m jsem si dal ještě malou rozcvičku následkem křečí v lýtkách, ale cílovou bránou jsem proběhl v čase 10 hodin 30 min na 12 místě celkově a na 4 místě v kategorii. Absolutně jsem tomu nemohl uvěřit, dával jsem si čas cca 13 hodin a najednou tohle. Běželo se i přes bolest kolena na 50 km parádně a jsem velice spokojený. Závod byl nádherný a všem doporučuji. Příští rok ho určitě když zdraví a trénink dovolí běžím znova.

Hlavně tedy musím zase pohladit běžecké boty Inove-8, které mi poskytla společnost SANASPORT, byly prostě úžasné. Co se týče běhu tak si myslím, že změna tréninku udělala své. Začal jsem hodně jezdit i na kole od společnosti DURATEC a šlo to poznat. No uvidím 15.6, kdy startuji Krakonošovu 100, jak jsem na tom silově a hlavně kondičně. Krakonošovu 100 jsem od 50 km běžel s Honzou Martyčákem a škoda, letos tam nebude, tak barvy XRNNRS budu hájit jen já.